Vacatures & stages in de gamesindustrie: Control-online.nl/JOBS | Alles over gamesopleidingen: Werken in de Gamesindustrie.nl
  • Storytelling in Games

    Lees nu de 5-delige serie over Storytelling in Games
  • Wallpaper van Millenaar’s Control Cover

    Download de cover ontworpen door Karel Millenaar
  • Monetize that Game! 3 handige scenario’s

    Voor wie verder wil met zijn gamejam- of afstudeer-game.
  • Maestro, muziek! Serie over gamesmuziek

    Een serie van 8 artikelen over gamesmuziek.
  • Control's Serious Games Special 2012

    Presenteer uw bedrijf aan honderden opdrachtgevers

CDA: “Games niet cultureler dan… een vlag”

In de aanloop naar de verkiezingen kloppen wij wekelijks aan bij politiek Den Haag. Wij vragen de partijen wat hun visie is op het medium games.

Control sprak met Joop Atsma, kamerlid voor het CDA. Atsma sprak zich eerder uit als voorstander van het verbieden van gewelddadige games, waarbij hij met name het inmiddels vele jaren oude Carmageddon noemde als ‘actueel voorbeeld’.

“Wat mij betreft is de gamesindustrie een normale bedrijfstak. Daar hoeven we geen speciaal beleid voor te maken. De sector functioneert al heel goed op eigen kracht. Amsterdam is een cluster van kennis.”

We leggen Atsma de eerdere uitspraken voor van met name D66 en PvdA, die beide wel voorstander zijn van stimulering van de sector. Dit met name omdat deze partijen games wel degelijk als cultuur zien. “Tja, maar zo veel dingen zijn cultuur. Een fabriek die vlaggen maakt, produceert ook cultuur. Moet je daar dan als overheid geld in steken? Ik vind van niet.”

Maar film dan? En televisie? Dat zijn toch ook media waar de overheid in investeert? “Nou, u ziet hoe zwaar televisie op dit moment onder vuur ligt. En wat film betreft: daarvoor zijn ook geen nieuwe initiatieven te verwachten.”

Ook het argument dat games wellicht kunst zijn, is voor de CDA politicus geen argument. “Wij vinden het niet noodzakelijk om hier extra beleid op te zetten.”



12 reacties to “CDA: “Games niet cultureler dan… een vlag””

Reageer

You must be logged in to post a comment.

Steun Gamundo
Steun Triangle Studios
Kalender
April 2010
M T W T F S S
« Mar   May »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930