Control | De site van het tijdschrift over gamesontwikkeling

Thursday
May 17th
Text size
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Algemeen Nieuws Nominaties Dutch Game Awards bekend (plus winnaars)

Nominaties Dutch Game Awards bekend (plus winnaars)

E-mail Afdrukken PDF

Overlord is uiteraard een van de kanshebbersDe jury heeft de nominaties bekendgemaakt voor de Dutch Game Awards. Komende donderdag worden de prijzen uitgereikt.

ONLINE ONLY 

UIT HET PERSBERICHT: De Dutch Game Awards zijn een erkenning van de creativiteit, het vakmanschap en het zakelijk inzicht van de Nederlandse gameontwikkelaars. De prijzen worden uitgereikt aan gamebedrijven en zelfstandige developers die zich het afgelopen jaar (inter)nationaal hebben onderscheiden. Uit meer dan 60 aanmeldingen van 40 bedrijven is een selectie gemaakt van de beste games.

In totaal zijn er door de jury 21 nominaties in 7 categorieën bekend gemaakt. ‘De ingezonden games zijn onder meer beoordeeld op criteria zoals speelbaarheid, art direction, (internationale) populariteit en innovatie’. Tijdens het congres ‘Game in the City’ op 6 en 7 november op het Oliemolenkwartier in Amersfoort worden de Dutch Game Awards voor het eerst uitgereikt.

"De jury was blij verrast met het aantal en vooral de grote verscheidenheid van de inzendingen, wat naar onze mening een duidelijke afspiegeling is van de grote stappen die de Nederlandse games industrie de afgelopen jaren heeft gezet. Ook het aantal games dat internationaal een rol begint te spelen groeit gestaag. Wel ligt met name hier nog een uitdaging. We hopen volgend jaar nog meer van dit soort kwaliteitstitels tegemoet te zien die de concurrentiepositie van de Nederlandse industrie verder zal verbeteren." vat juryvoorzitter Martin de Ronde samen. "De Nederlandse game industrie is zowel nationaal als internationaal sterk in opkomst. Met een omzet van ruim 1.2 miljard euro en ruim 1500 arbeidsplaatsen is de game industrie in enkele jaren tijd een economische sector van belang geworden"

De genomineerden voor de Dutch Game Awards zijn:


UPDATE: WINNAARS BEKEND - LATER MEER...
Best PC/Console Game

 

  • My Horse and Me – W!Games
  • Overlord - Triumph Studios
  • Toki Tori – Two Tribes

Best Mobile/ Handheld Game
  • Circular Assault – Not The Fly Mobile Entertainment
  • Dragon Hunters – Engine Software
  • Stratego – Games Factory Online / Triangle Studios

Best Online Game
  • ERU Redcross – I Sioux / Youda Games
  • Governor of Poker – I Sioux / Youda Games
  • Shoppingmania - Fantazm

Best Advergame
  • ERU Redcross – I Sioux / Youda Games
  • Gastons Groene Prijzenspel - Mediamonks
  • Skydiver- Sticky Studios BV

Best Serious Game
  • Sharkworld - Ranj
  • Ship Simulator - Vstep
  • Tech Ed - Ranj

Best Original Game Design
  • Circular Assault – Not The Fly Mobile Entertainment
  • Extragon - GAMEDIA
  • Overlord – Triumph Studios

Best Visual Design
  • Overlord – Triumph Studios
  • Medical Investigators – Little Chicken
  • Toki Tori – Two Tribes


De Dutch Game Awards kunnen rekenen op veel waardering van de industrie. De reacties van twee genomineerden.

Lennart Sas van Triumph Studios, ontwikkelaar van Overlord met meer dan 1 miljoen verkochte games: “Eindelijk is er ook in eigen land waardering voor de inspanningen en kwaliteiten van de Nederlandse Game Industrie. Het geeft een bijzonder goed gevoel als je ook in eigen land dat schoudeklopje mag ontvangen.”

Joost Backus van Not the Fly Mobile Entertainment, producent van Circular Assualt, een van de eerste Nederlandse iPhone games: “Zo’n nominatie helpt met internationaal meer bekendheid te creëren en maakt het ook makkelijker lokaal, hier in Venlo, duidelijk te maken waar je goed in bent.”

Uitreiking Awards op 6 November tijdens Game in the City

Op 6 November worden de winnaars van de Dutch Game Awards bekend gemaakt. De uitreiking van de awards vindt plaats tijdens het evenement Game in the City. Van 17.30 tot 18.30 zal in Amersfoort onder leiding van DJ Rick van Velthuyzen de itreiking plaatsvinden. De Dutch Game Awards ceremonie wordt geopend door Gedeputeerde J.H. Ekkers van de Provincie Utrecht en Wethouder Gert Boeve van de Gemeente Amersfoort.

In de jury van de Dutch Game Awards zitten Erik T’Sas (Bestuurslid BGin, CEO Khaeon), Martin de Ronde (o.a. CEO OneBigGame.org, Founder LostBoys Games / Guerrilla Games), Matthijs Dierckx Kuijper (oprichter en uitgever van Control) en Reinout te Brake (voormalig group-strategist SPIL GAMES, thans oprichter MMO LIFE). Monique van Dusseldorp (o.a. Program Director Picnic, bestuurslid van de omroep NPS, Commissaris bij Kenniswijk), heeft een adviserende rol gehad bij het formuleren van de aanpak.

 

Laatste aanpassing Maandag 10 November 2008 08:58

 

Control Agenda

Uitgeverij het Redactielokaal

Control en Control-online.nl zijn uitgaven van Uitgeverij het Redactielokaal. Meer info? Mail uitgever Matthijs Dierckx Kuijper op matthijs@redactielokaal.nl

Redactie Control
Postbus 19230
3501 DE UTRECHT

Bezoekadres (DGG)
Drieharingstraat 6-8
3511 BJ UTRECHT



Lees het complete tijdschrift online!

Binnenkort:
Alle edities van Control, compleet online te lezen!
(Ook geschikt voor iPhone!)

Control 16 / Januari 2010 / PREVIEW

Sponsor de digitale CONTROL catalogus voor een ongekende hoeveelheid exposure! Bekijk bovenstaande preview voor meer informatie.

Festival of Games Congres 2010

Het team achter Control stelt dit jaar het programma samen van het congres tijdens het Festival of Games op 3 & 4 juni in Utrecht.
DGA-leden kunnen nu hun toegangskaarten boeken voor minder dan 200 euro! KLIK HIER

Nieuwsbrief

Meld je aan voor de nieuwsbrief:


Uw gegevens aanpassen of afmelden? Klik hier.

Twitter Feed

ControlMagazine: [Nieuws] Bouw een shooter in zeven dagen tijdens 7DFPS: http://t.co/Izujg9iz
ControlMagazine: Unity gebruikers opgelet: [Nieuws] Projecten aanmelden voor Unity Awards kan nu: http://t.co/yuOjyzaa
ControlMagazine: And You Thought There Are Too Many Shooters Already -- Wait For 7DFPS: http://t.co/UpsesqLE
ControlMagazine: [Nieuws] Fontys studenten winnen prijs met game tegen zwaarlijvigheid van kinderen: http://t.co/aCMZfU2B
ControlMagazine: [Ouden Doosch] Age of Wonders -- Shadow Magic: Beste Nederlandse Strategy Game Ooit?: http://t.co/khvFH58I

Volg ons op:

Control Agenda: komende events

Simplepie detected an error. Please run the compatibility utility.
The following Simplepie error occurred:
A feed could not be found at http://www.google.com/calendar/feeds/redactielokaal.nl_frtgpvravli6juhoifbe68i0c8@group.calendar.google.com/public/full?start-min=2012-05-17&orderby=starttime&sortorder=ascending&singleevents=true