Een volle agenda, zenuwachtige debutanten, technische probleempjes en vooral de hoop op een grote deal: de Game Connection ging vanochtend in San Francisco van start.
ONLINE ONLY: CONTROL@GDC2009
Zes Nederlandse bedrijven hebben hun weg gevonden naar de kleine meetingrooms van de Game Connection. Zes-en-en-half eigenlijk, want ook GlobalStep – met kantoren in de VS en Nederland – is door de organisatie bij de Nederlandse delegatie gezet.
Ronimo Games, de jonge studio uit Utrecht van 'De Blob'-faam, toont in een van de meetingrooms haar nieuwe Wii Ware-game Swords & Soldiers (links op de foto Olivier Thijssen van Ronimo). De game moet publishers bekend maken met de studio, zodat toekomstige projecten makkelijker een uitgever vinden – of ze Ronimo een op voorhand betaalde opdracht verschaffen.
Want daar gaat het uiteindelijk om bij de Game Connection: developers en publishers aan elkaar koppelen. En volgens Feike Dijkstra van GlobalStep (rechts op de foto) is dat ditmaal erg goed geregeld. GlobalStep zelf ontwikkelt geen games, maar levert QA-diensten – uiteraard is voor het Amerikaans/Nederlandse bedrijf de doelgroep hetzelfde.
Dijkstra: “Wat ze goed doen is dat alleen developers en dienstverleners meetingrooms hebben. De publishers komen dus op bezoek. Voorheen kwam het wel eens voor dat developer én publishers eigen ruimtes hadden, waardoor ze elkaar eigenlijk niet ontmoetten.”
De voormalige VP Sales & Operations van Infogrames Europe is er van overtuigd dat de Game Connection daadwerkelijk dé methode is om contact te maken met nieuwe opdrachtgevers. “We hebben met GlobalStep eigenlijk alle Europese opdrachten binnengehaald via voorgaande Game Connections en ook dit keer heb ik alleen al met veertien nieuwe contacten een afspraak.”
Vstep wil de interesse van publishers peilen voor hun nieuwe consumentengame 'Inferno'. De naam zegt het al, een brandweergame (hoewel de titel nog niet definitief is). Ongetwijfeld hebben de heren ook een exemplaar van hun Ship Simulator-serie bij zich nu de uitgever Lighthouse Interactive failliet is verklaard.
Naast Global Step, Ronimo Games en Vstep bestaat de Nederlandse delegatie uit Triangle Studios, Grendel Games, Sticky Studios en de lokalisatie specialist Utrax. De Game Connection duurt tot en met donderdag en na afloop spreken we met de deelnemers over de resultaten. |






